Thursday, 31. December 2020, Koszalin, Max z krzywą łapką poszukuje swojego nowego miejsca na ziemi.

from 31. December 2020 - 0:00 till 3:00
Show map
496 people attending
Event description
Max jest niedużym, krępej budowy psiakiem w wieku 10 lat. Jest wykastrowany. W schronisku przebywa od 3 października 2014 roku. Został oddany przez właścicielkę z powodu jej problemów zdrowotnych i związanym z tym pobytem w szpitalu. Starsza kobieta nie jest już w stanie dalej opiekować się pieskiem. To przykre kiedy najbliższa rodzina nie może lub nie chce wziąć pod opiekę psiaka. Max przez całe swoje dotychczasowe życie miał dom i kochającą panią. Nigdy wcześniej nie zaznał bezdomności.

Max nie toleruje innych samców, co potrafi pokazać na spacerach, jednak nie jest to psiak wielkich rozmiarów dzięki czemu łatwo jest go utrzymać na smyczy. Z suczkami dogaduje się dużo lepiej, ale tylko z tymi łagodnymi. Poza sytuacjami z innymi samcami, spacer z Maxem to sama przyjemność, zarówno dla człowieka jak i dla niego samego, bo uwielbia czas spędzony poza boksem. Psiak spaceruje spokojnie i powoli, bardzo ładnie słucha się opiekuna. Widać, że obecność człowieka jest dla niego ważna. Max jest pociesznym grubaskiem, towarzyskim i łagodnym w stosunku do ludzi. Jest również łagodny do dzieci. Lubi pieszczoty, chętnie też gania za rzuconą piłeczką. W domu utrzymuje czystość, nie niszczy, jest grzeczny i posłuszny. Jednym słowem pies doskonały, brakuje mu jedynie domu i rodziny, która będzie potrafiła to docenić.

Kontakt w sprawie psiaka na priv lub pod nr tel. 577867239, 510044309, 500131802, 694347531Reks jest malutkim pieskiem w wieku około 8 lat. Piesek w schronisku był bardzo wystraszony, czuł się niepewnie i powarkiwał kiedy ktoś się do niego zbliżał. Wyprowadzenie go na spacer na smyczy również nie było łatwe. Reks miał ranę na głowie. Pierwsze podejrzenia padły na potrącenie przez samochód, jednak według weterynarza, który zszywał mu ranę wygląda to bardziej na uderzenie czymś ostrym, w typie maczety lub siekiery. Na szczęście piesek dość szybko dał się oswoić i zmienił się nie do poznania. Cieszy się na widok człowieka, merdając ogonkiem, lubi być głaskany, a i spacery na smyczy nie stanowią już problemu. Przez pewien czas był jeszcze trochę wystraszony, szczególnie kiedy widział całkiem obcych mu ludzi, teraz jednak nie ma śladu po jego obawach w stosunku do człowieka, mimo tego co przeżył. Sam chętnie podchodzi i daje się głaskać. Jego stosunek do dzieci nie jest znany, może czuć się niepewnie przy gwałtownych ruchach. Tym bardziej uderzenie go w głowę jest prawdopodobne. Reks już wystarczająco dużo wycierpiał i teraz zasługuje już tylko na dobry dom, a nie na spędzenie życia w schronisku. Powinien jak najszybciej znaleźć domek, gdzie w pełni się odnajdzie i nie będzie miał czego się obawiać.

Reks został przeniesiony na pawilony i jest w pełni adopcyjnym małym pieskiem. W boksie znajduje się z dwoma innymi psami i świetnie się z nimi dogaduje. Niestety w stosunku do obcych psów jest bardzo niepewny. Reks toleruje suczki, jednak z samcami zdarzają mu się spięcia. Jest często odwiedzany przez wolontariuszy i wyprowadzany na spacery, ma regularny kontakt z człowiekiem. Jest to przemiły i wesoły mały piesek, któremu szukamy spokojnego i odpowiedzialnego domu. Do szczęścia potrzeba mu już tylko kochającego swojego człowieka. Nie chcemy żeby długie lata spędził w schronisku, a być może i całe życie. W końcu nie jest już szczeniakiem.

Reksio znalazł swoją miłość :) Jest już w nowym domu :)Show more
Szajba jest około 10-letnią niewielką suczką, sięgającą do łydki. Ma długą, szorstką sierść, która wymaga pielęgnacji, wystarczy jednak zadbać o nią w domu, w szczególności przycinając suni włosy w okolicach oczu. Szajba do schroniska trafiła 8 sierpnia 2015 roku z opuszczonej posesji. Właściciele musieli natychmiast się wyprowadzić. Zabrali ze sobą wszystkie cenne rzeczy, niestety suczka do tych cennych nie należała. Została porzucona jak zbędny, stary, zużyty mebel, który na nic się już nie przyda. W schronisku sunia ma zapewnioną opiekę, spacery z wolontariuszami, ciepły kocyk i codzienną porcję jedzenia, ale nic nie zastąpi jej kochającego domu. Szajba siedzi w boskie smutna, wypatruje zza krat znajomych ludzi, których natychmiast wita merdającym ogonkiem. Szajba jest niezwykle łagodną i przyjacielską suczką, uwielbia kontakt z człowiekiem, cały czas zaczepia opiekuna, aby znowu ją pogłaskał, przytulił. Jest bardzo spokojna, delikatna i grzeczna. Suczka wzorowo zachowuje się na spacerach, które z racji jej wieku nie muszą już być długie. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, w ogóle nie ciągnie i słucha się opiekuna. W stosunku do innych psów również jest łagodna, bez problemu się z nimi dogaduje. Szukamy dla Szajby odpowiedzialnego domu, w którym będzie mogła spędzić resztę swojego życia otoczona miłością i opieką.

Szajba ma dom :)


Masza jest szczególnym psiakiem w naszym schronisku, los jej nie oszczędził. Sunia nie słyszy, jej uszy już nigdy nie rozpoznają żadnych dźwięków. Jest to bardzo pojętna suczka, szybko się uczy. Jednak osoba, która podjęłaby się jej adopcji musi się liczyć z tym, że trzeba jej poświęcić dużo uwagi. Nowy właściciel musi być świadomy problemu suczki i mieć duże chęci współpracy z Maszą, aby pokazać jej świat na nowo. Masza już raz była adoptowana, jednak po tygodniu wróciła do schroniska, a powodem był lęk separacyjny. Nie potrafi sama zostawać w domu, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla niej byłby dom, w którym zawsze ktoś jest. Taka osoba musiałaby się podjąć ćwiczeń, które nauczyłyby suczkę pozostawania w mieszkaniu samodzielnie.

Mimo głuchoty i lęku separacyjnego Masza jest niesamowitym psem. Uwielbia kontakt z człowiekiem, a głaskana mogłaby być całymi dniami. Swój boks dzieli z dwoma psami i nie okazuje agresji wobec żadnych innych psów. Na spacerach jest spokojna i nie ciągnie na smyczy. To pies, który pracuje cały czas nosem. Zmysł węchu mówi jej o całym świecie , który ją otacza. Masza ma około 4 lat, jest średniej wielkości. W schronisku przebywa od 21 października 2012 roku, została wysterylizowana.

Masza zostaje w domu tymczasowym na stałe :)


Teo, zwany również Ząbkiem to psiak średniej wielkości w wieku około 4 lat. Do schroniska trafił zimą 16 lutego 2013 roku, błąkał się po ul. Orlej. Ząbek jest pieskiem spokojnym, łagodnym. Uwielbia kontakt z człowiekiem, pieszczoty i zabawy. Śnieg to dla niego duży plac zabaw, biega i jest szczęśliwy. Ząbek ma słabość do zabawek, uwielbia się nimi bawić i znosić je w jedno miejsce. Bieganie za rzuconą piłką czy patykiem to dla niego sama przyjemność, mógłby to robić bez przerwy. Jest to wesoły piesek, również łagodny w stosunku do innych zwierząt. Jest również bardzo posłuszny. Ząbek to kochany i mądry piesek, którego do tej pory nikt niestety nawet nie zauważył. Pieski w jego boksie pojawiają się i znikają, znajdując domy, podczas gdy Ząbek już od prawie dwóch lat czeka, aż ktoś go wypatrzy i zabierze ze sobą. Ząbek jest tego wart, to bardzo inteligentny i wyjątkowy psiak. Osoba, która go adoptuje na pewno nie pożałuje tej decyzji.

Ząbek ma dom :)

Max z krzywą łapką poszukuje swojego nowego miejsca na ziemi., Koszalin event

Rally for Freedom

Rally for Freedom

Saturday 03. April 2032
46 shares
Estrenar

Estrenar

Friday 30. June 2017
33 shares
EB Non-Official Test Event
Thursday 31. December 2026
31 shares
EB Official Test Event
Tuesday 31. December 2030
31 shares
Estrenar
Wednesday 11. October 2017
15 shares
Grand sorcier spécialiste travaux occultes
Wednesday 27. September 2017
17 shares
Dwa psy ....
Friday 01. July 2022
41 shares
Otwarcie Amfiteatru im. Hanki Bielickiej
Saturday 14. September 2030
3 shares
650 lecie Imperium Polskiego
Wednesday 14. July 2060
5 shares
Find more interesting events
Get event recommendations based on your Facebook taste. Get it now!Show me the suitable events for meNot now