Thursday, 31. December 2020, Koszalin, Parys skrzywdzony przez człowieka, szuka domu i miłości.

from 31. December 2020 - 0:00 till 3:00
Show map
811 people attending
Event description
Parys jest niedużym, sięgającym do łydki psiakiem w wieku około 9 lat. Jest wykastrowany. Do schroniska trafił 23 maja 2016 roku, został wyłapany przez OSP Sianów, gdzie od kilku dni błąkał się bez opieki. Wcześniej trzymany był na łańcuchu, w złych warunkach. Nie wiemy jak Parys trafił z łańcucha na ulicę. Wiemy natomiast, że nie miał łatwego życia. Psiak trafił do nas zaniedbany i przerażony. Dopiero po jakimś czasie zaczął przekonywać się do ludzi, których widywał regularnie. Po jego zachowaniu widać, że nie był dobrze traktowany, a nawet był bity. Widać to nawet w jego reakcji na obcych ludzi oraz na dotyk - sztywnieje i kładzie się na plecy. Parys potrzebuje czasu, aby poczuć się swobodnie w towarzystwie ludzi, jednak kiedy już komuś zaufa staje się kochanym psiakiem. Do osób, które już zna przytula się bez przerwy, wpatrzony w człowieka. Puszczony luzem pilnuje się opiekuna, a kiedy nieco się oddali przybiega na zawołanie. W stosunku do innych psów jest łagodny, choć zdecydowanie woli towarzystwo człowieka, a psy raczej ignoruje. W schronisku Parys jest wystraszony, niepewny, wszędzie widzi zagrożenie. Pomóżmy znaleźć mu dom, aby nie spędził swojej jesieni życia samotnie w schronisku. Za opiekę, spokój i bezpieczną przystań Parys odwdzięczy się ogromną miłością i chęcią do przytulania. Daj mu szansę, a przekonasz się jaki jest wyjątkowy.

Kontakt w sprawie psiaka na priv lub pod nr tel. 577867239, 510044309, 500131802, 694347531Dumka jest dość dużą sunią w wieku około 11 lat. W schronisku przebywa od 23 kwietnia 2013 roku. Błąkała się przy ul. Mieszka I w okolicach schroniska. Kiedy do niego trafiła była bardzo nieufna, wystraszona. Często chowała się w wewnętrznej części boksu, a na spacer trzeba było ją wyciągać na siłę. Nie wiemy co przeszła Dumka, ani jak była traktowana. Jednak najważniejsze jest to, że sunia zmieniła się nie do poznania. Po jej obecnym zachowaniu w ogóle nie widać strachu i niepewności.

Schroniskowe warunki nadal są dla Dumki stresujące, w boksie czuje się nieco niepewnie, szczególnie podczas hałasu wywoływanego szczekaniem psów. Poza boksem odżywa, rozluźnia się, staje się wesoła. Bardzo chętnie wychodzi na spacery, a spuszczona luzem ze smyczy słucha się opiekuna. Dumka wprost uwielbia kontakt z człowiekiem. Cieszy się gdy widzi zainteresowanie, a na zawołanie podbiega radosna. Lubi pieszczoty, szczególnie drapanie po brzuchu. Dumka zna podstawowe komendy, takie jak "siad" i "podaj łapę". W stosunku do innych psów jest łagodna, lubi ich towarzystwo, choć nie ze wszystkimi się dogada. Najczęściej zależy to od zachowania drugiego psa.

Dla Dumki najlepszy byłby domek z ogrodem, jak dla każdego większego psa, ale i mieszkanie w bloku byłoby dla niej wybawieniem i dużo lepszą opcją niż życie w małym schroniskowym boksie. Wystarczyłoby zapewnić jej odpowiednią ilość ruchu, której Dumka bardzo potrzebuje. Jednak w przypadku mieszkania jedynie parter lub blok mieszkalny z widną wchodzą w grę. Dumka ma zdiagnozowane zaawansowane zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i piersiowym, oraz spondylozę. Choć na razie nic po niej nie widać, diagnoza ta oznacza, że w ciągu kilku lat jej łapki mogą zacząć odmawiać posłuszeństwa, a z czasem może całkiem przestać chodzić. Zimny schroniskowy boks, szczególnie jesienią i zimą przyspieszy rozwój choroby. Tylko domowe warunki mogą ją uratować przed takim losem. Dumka ma już 11 lat, ale zachowuje się jak młody psiak. Jest energiczna, uwielbia biegać, ganiać za rzuconym patykiem, wbiegać do wody. To bardzo towarzyska i kochana sunia. Dumka nie nadaje się do kojca, tak kochany i towarzyski psiak nie byłby w kojcu szczęśliwy. Szukamy dla niej domu, nie podwórka. Nie musi to być wcale kanapa, fotel czy łóżko. Wystarczy jej własne posłanko w ciepłym domu. Dumka już trzy lata czeka w schronisku na dom. Kontaktowa, wesoła, mądra, spokojna, łagodna, jednym słowem wyjątkowa, a nadal bez domu. Tym razem pilnie go potrzebuje.

Dumka ma dom :)Show more
Razem z Dumką boks dzieliły Roki i Holli. Poniżej opisy psiaków.


Roki jest około 10-letnim, małym pieskiem w typie jamnika. W koszalińskim schronisku przebywa od marca 2013 roku. Do schroniska trafił ranny, kulał na jedną łapkę. Znaleziono go pod leśniczówką. W czasie pobytu w Leśnym Zakątku jego łapka się zagoiła. Teraz Roki czeka, aż znajdzie się szansa na nowy kochający dom. Roki chętnie chodzi na spacery, bardzo lubi spędzać czas z ludźmi. Jest bardzo łagodny zarówno w stosunku do ludzi jak i psów. Mógłby trafić do domu, gdzie już znajdują się inne zwierzęta, bez problemu by się z nimi dogadał.

Roki ma dom :)


Holli jest średniej wielkości grubiutką sunią w wieku około 3 lat. Do schroniska trafiła 18 października 2014 roku w stanie krytycznym, gdyby nie nasza pomoc sunia zmarłaby w ciągu najbliższych kilku dni. Choć dzisiaj patrząc na Holli ciężko to sobie wyobrazić, wyglądała jak szkielet pokryty skórą. Na domiar złego była świeżo po porodzie, w dodatku trzymana na krótkim łańcuchu, a za schronienie służyła jej betonowa, zimna buda. Znając historię suni, spójrz na nią raz jeszcze i zastanów się jak wiele ma w sobie miłości, ponieważ pomimo takiego okrucieństwa ze strony ludzi, ona wciąż pragnie kontaktu z nimi. Holli jest niezwykłą suczką o ogromnym sercu, teraz brakuje jej tylko człowieka, któremu odda się w całości. Sunia jest niezwykle energiczna, uwielbia biegać i bawić się. W stosunku do innych czworonogów nie przejawia agresji, dzieli boks zarówno z psami jak i suczkami. Niestety pomimo swojej wytrwałości wciąż pozostaje niezauważona. Może właśnie ty ją dostrzeżesz i zechcesz odmienić los tej niezwykłej psiej bohaterki?

Holli ma dom :)


Amis jest 13-letnim psem w typie owczarka niemieckiego. W wieku 10 lat został oddany przez właścicieli, ponieważ często zdarzało mu się uciekać do suczek. Zamiast wcześniej psa wykastrować, lub po prostu go pilnować, łatwiej im było go oddać. W schronisku przebywa od czerwca 2011 roku, to wystarczająco długo. Jak dotąd nikt nie zainteresował się jego adopcją, nikt nie zwrócił na niego uwagi.

Amis nie jest już najmłodszy, ani najpiękniejszy. Jeszcze w starym schronisku doszło do incydentu, w którym w starciu z innym psem stracił pół lewego ucha, co dodatkowo nie dodaje mu uroku. Jednak dla prawdziwego miłośnika zwierząt to właśnie taki pies jest najpiękniejszy. Bo jeśli naprawdę kochasz zwierzęta nie przejdziesz obojętnie obok psa starego, bez oka, bez łapy, czy z odgryzionym uchem. Nie przejdziesz obojętnie obok psa, który ma najmniejsze szanse na adopcję.

Jeśli więc nie szukasz szczeniaka, psa rasowego, albo przynajmniej ładnego i młodego, ale szukasz po prostu przyjaciela na całe życie i jeśli chcesz odmienić życie niechcianego psa, to Amis jest właśnie takim psem. Każdy pies obdarzy cię bezwarunkową miłością i wiernością, a pies adoptowany ze schroniska będzie ci dozgonnie wdzięczny za szansę na życie poza schroniskowym boksem.

Amis jest psem bardzo łagodnym, spokojnym, na spacerach nie ciągnie, jest posłuszny. Toleruje inne psy. Lubi być głaskany, szczególnie po głowie i za uszami. To kochany pies, który na jesień życia potrzebuje kochającego domu, na który w pełni zasługuje.

Amis znalazł dom. Po 8 miesiącach odszedł za TM

Parys skrzywdzony przez człowieka, szuka domu i miłości., Koszalin event

Rally for Freedom

Rally for Freedom

Saturday 03. April 2032
46 shares
Estrenar

Estrenar

Friday 30. June 2017
33 shares
EB Non-Official Test Event
Thursday 31. December 2026
31 shares
EB Official Test Event
Tuesday 31. December 2030
31 shares
Estrenar
Wednesday 11. October 2017
15 shares
Grand sorcier spécialiste travaux occultes
Wednesday 27. September 2017
17 shares
Dwa psy ....
Friday 01. July 2022
41 shares
Otwarcie Amfiteatru im. Hanki Bielickiej
Saturday 14. September 2030
3 shares
650 lecie Imperium Polskiego
Wednesday 14. July 2060
5 shares
Find more interesting events
Get event recommendations based on your Facebook taste. Get it now!Show me the suitable events for meNot now